esmaspäev, 3. märts 2008

Stseenid trammipeatuses Tallinnas 1957

Aastal 1957 elas Eestis 32 aastane Toomas. Ta oli miilits. Ta oli päevad läbi trammi peatuse juures vaadates kas ja kes seadust rikkub. Päevas oli mitmeid inimesi kes mingit seadust rikkus. Kas oli mingi naine kes jooksis segaselt trammist mööda takistades autode ja muude liiklus vahendite liiklust. Või oli mingi nainge kes tahtis trammi taga peidus olla. Mõni turist oli ka vahepeal eksinud ja küsis Toomase käest abi. Toomas oli alata abi valmist ja abistas kõiki. Kui keegi seadust rikkub peab alati Toomas selle endale ülese kirjutama kus ja kes rikkus seadust ning ka millal ja millist seadust.
Alati kui Toomas koju jõudis oli Toomas väsinud. Tal polnud naist ka kes talle süüa teeks ning ta pidi kõik ise tegema peale väsitavat töö päeva.
Oli 3. märts aastal 1957 mis algas nagu täiesti tavaline päev. Kuigi see polnud päris tavaline päev. Tol päeval ei teadnud mitte keegi mis juhtuma hakkas.
Kui Toomas oma tavalise töö koha peale jõudis polnud mitte ühtegi inimest. Ta istus mittu tundi oma tööposti peal. Ta avastas ,et pilved hakkasid tumenema nagu oleks see õudus unenägu. Toomas kõndis mööda tänavat ja ei näinud mitte ühtegi hingelist.
Terve linn oli vaikne. Tavalises lehe müügi koha juures lehvis ainult kõva tuulega lehe lipp. Vana prouad ei olnud oma lille müügi kohtades. Toomasel oli tunne nagu ta oleks üksi terves Eestis nagu kõik oleks ära põgenenud. Toomasel polund mitte midagi teha oma tavalises töö kohas ta jalutas koju oodates järgmist päeva.
Hommikul ärkas Toomas linnu laulu peale ülese. Ta mõtles äkki on juba jälle tavaline päev. Ta jooksis välja vaatama. Kõik oli sama nagu tavaliselt. Toomas pani kähku ennast riidese ,et mitte tööle hiljaks jääda. Alati kui Toomas tööle läheb jääb talle ette ajalehe putka. Nagu tavaliselt Toomas ostis sealt endale midagi luged. Kui ta oma lehe ära ostis, vaatas ta lehe kuupäeva kuu päev oli 4. märts 1957.
Toomas jäi mõttese aga eile oli 4 märts. Toomas mõtles aga välja mõtles. ta jõudis järeldusele ,et see oli kõik üks halb unenägu. Nii kiirustas Toomas tööle olles õnnelik ,et kõik see on nüüd läbi ja s
ee oli ainult unenägu.


LÕPP

Kommentaare ei ole: